Автор Тема: Препоръчайте PC - лаптоп за ubuntu 16.04  (Прочетена 306 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Райчо

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 2
Препоръчайте PC - лаптоп за ubuntu 16.04
« -: 18 Септември 2016, 04:56:00 »
Здравейте,
знам, че тука има няколко линуксджий и реших да задам един такъв шашъв въпрос :)
Нуждая се от мощна машинка, която би се ползвала ( когато трябва най - много мощ ) за виртуални машини.
Лесно мога да избера един геймърски комп за бая пари, но проблемите идват като трябва да се инсталират драйвъри за видео картата , чипсетове и т.н. под линукс.
Дет са вика : вече съм го ял тоя - на теория има драйвър, а на практика на Винбоз работи 2 пъти по- бързо :(
Някои има ли наблюдения как е убунту 14 - 16.04 със драйвърите за nvidia ?

Общо взето съм се спрял ( според възможностите) на два модела:
ASUS G750JM Notebook / 17.3" / Intel Core i7-4710HQ
chipset: Intel® HM87 Express
Graphic    NVIDIA® GeForce® GTX860M

И

Inspiron 17 5000-Series (Intel®)
6th Generation Intel® Core™ i7-6500U Processor (4MB Cache, up to 3.10 GHz)
Graphic: AMD Radeon™ R5 M335 4GB DDR3

canon4o

• Sr. Member
  • Благодарности
  • -Казани: 18
  • -Получени: 33
  • Публикации: 322
Re: Препоръчайте PC - лаптоп за ubuntu 16.04
« Отговор #1 -: 18 Септември 2016, 13:31:07 »
Аз съм с Ubuntu 16.04 на Asus лаптоп на 5 години с NVIDIA и няма никакви проблеми с драйвери, програми, игри и др. Ubuntu-то направо си хвърчи.

Но съм фен на Dell и вчера ги гледах. Имаха си лепенки на Ubuntu, но всичките бяха с AMD видеокарта, което не ми харесва. За сега си оставам на Intel & NVIDIA (т.е. Asus).

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 118
  • -Получени: 73
  • Публикации: 973
  • Кибик
« Отговор #2 -: 22 Септември 2016, 13:29:12 »
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой

Райчо

• Newbie
  • *
  • Благодарности
  • -Казани: 0
  • -Получени: 0
  • Публикации: 2
« Отговор #3 -: 08 Октомври 2016, 21:21:51 »
Всъщност човек като хване да избира нещо може 1. Да пита приятел ( разбирач ) 2. Да пита в магазина  ( много услужливи са тея продавачи, пък дори и идея да си нямат какво е убунту ) 3. Да седне и сам да си проверява, част по част, коментар по коментар .... ходиш с флашката с убунту и тестваш :)
В крайна сметка се спрях на нещо друго
DELL inspirion 7559
Доста по- мощен от това което мислих да си взимам, оказва се , че има различни видове i7 според поколенията, кеш-а и ядрата .. Като цяло нещата са доста сложни, защото както на повечето ни е ясно, параметри и части не гарантират коя конфигурация ще лети по- бързо :)
т.е. колкото и да четеш какъв ай7 да си вземеш и каква видео карта, може да стане така, че друг да е по ... полезен да речем.
+Проблеми с линуксите нямам, хубав дисплей , мощен е , добро охлаждане.
- тракпада се разтрака :D евтини пластмаси със кривини, и отвратителна клавиатура.

HanKrum

• Hero Member
  • Благодарности
  • -Казани: 118
  • -Получени: 73
  • Публикации: 973
  • Кибик
« Отговор #4 -: 09 Октомври 2016, 00:32:09 »
...
- тракпада се разтрака :D евтини пластмаси със кривини, и отвратителна клавиатура.
Затова аз ползвам ThikPad ;)
"Силата на правителството се крепи на невежеството на народа, и те знаят това и винаги ще се борят против просвещението." Лев Толстой